Μετά από μια κακή εμφάνιση η ανδρική ομάδα ηττήθηκε στην Πάτρα από την ΕΑ Πατρών με 62-50 για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Η ομάδας μας ξεκίνησε τον αγώνα νωθρά και επέτρεψε στους γηπεδούχους να κυριαρχήσουν στο γήπεδο και να προηγηθούν στο τέλος της 1ης περιόδου με 16-2. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας βελτιώθηκε επιθετικά αλλά οι παίκτες της ΕΑΠ ήταν πολύ εύστοχοι με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο ημίχρονο με σκορ 39-20. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Μελίσσια προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά στους 7 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι ήταν ψύχραιμοι, βρήκαν λύσεις, διατήρησαν το προβάδισμα και πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με τελικό σκορ 62-50.

Μετά τη συμπλήρωση δεκαεπτά αγωνιστικών, η ομάδα μας μετρά ένδεκα νίκες και πέντε ήττες και βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς (11-5) έχοντας έναν αγώνα λιγότερο. Στην κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται ο Οίακας Ναυπλίου με 32 βαθμούς (15-2) και ακολουθούν η Ένωση Ιλίου και ο Γλαύκος με 31 βαθμούς (14-3).

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 62-50