Η ανδρική ομάδα δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και γνώρισε δίκαιη ήττα στο Ναύπλιο από τον Οίακα με 94-66 στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.
Η αποστολή ήταν εξαρχής πολύ δύσκολη, απέναντι στον πρωτοπόρο και μεγάλο φαβορί της κατηγορίας, όμως τα πολλά κενά διαστήματα, ειδικά στην άμυνα, στέρησαν από τα Μελίσσια τη δυνατότητα να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 26-18 αλλά στη δεύτερη περίοδο τα Μελίσσια ανέβασαν την απόδοσή τους, χωρίς όμως να κλείσουν την διαφορά και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 46-37.

Στην επανάληψη το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το παιχνίδι, τα Μελίσσια να προσπαθούν να μειώσουν χωρίς όμως να τα καταφέρνουν και το τρίτο δεκάλεπτο να τελειώνει με σκορ 68-55.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίχτες του Οίακα πάτησαν το γκάζι με πρωταγωνιστή τον Πελεκάνο ο οποίος πέτυχε συνεχόμενα τρίποντα με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίξει και οι γηπεδούχοι να φτάσουν τελικά στη δίκαιη επικράτηση με 94-66.

Μετα από 19 αγώνες τα Μελίσσια παραμένουν στην έκτη θέση της βαθμολογίας, με 30 βαθμούς (12-6) έχοντας έναν αγώνα λιγότερο. Στην κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται ο Οίακας Ναυπλίου με 36 βαθμούς (17-2) και ακολουθεί η Ένωση Ιλίου με 34 βαθμούς (16-3).

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 94-66(ημ. 46-37)