ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 75-77 (ημ. 33-23, κ.α. 59-59, α' παρ. 67-67)

Εντός έδρας ήττα μετά από κακή εμφάνιση γνώρισε η ανδρική ομάδα από τον Ίκαρο Ν. Σμύρνης στη δεύτερη παράταση με σκορ 75-77.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στον δεκάλεπτο με 20-17 και στο ημίχρονο με 33-23 έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα μας "έτρεξε" ένα σερί 12-3 ανεβάζοντας την διαφορά στο +19 στο 24' (45-26) αλλά στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και άρχισαν να μειώνουν σταδιακά την διαφορά κλείνοτας το τρίτο δεκάλεπτο στο -8 (48-40). Στην τελευταία περίοδο ο Ίκαρος Ν. Σμύρνης κατάφερε να φέρει ξανά το παιγνίδι στα ίσα με την κόρνα της λήξης να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες με 59-59. Η παράταση έληξε και πάλι χωρίς νικητή (67-67). Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην δεύτερη παράταση και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με τελικό σκορ 75-77.

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2018-19