ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΓΕ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 66-59 (ημ. 29-32)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 1ος όμιλος - 14η αγωνιστική
Ημερομηνία: 12/1/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αποστολίδης, Ορφανός Ε
Δεκάλεπτα: 13-15, 16-17, 21-17, 16-10

Με μία σημαντική νίκη ξεκίνησε η νέα χρονιά για την ανδρική μας ομάδα η οποία διπλασίασε τις νίκες της επί των Αγίων Αναργύρων. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά, με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ, και το πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκει τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με δύο πόντους (13-15). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε μία διαφορά πέντε πόντων (23-18) που γρήγορα εξανεμίστηκε και με ένα επιμέρους 6-14 βρέθηκε πίσω στο σκορ με τρεις (29-32 στο ημίχρονο). Η ομάδα των Αγίων Αναργύρων μπήκε δυνατά στην επανάληψη παίρνοντας τη μεγαλύτερη διαφορά υπέρ της στο παιχνίδι με εννιά (38-47 και 40-49). Σε αυτό το σημείο, οι παίκτες της ομάδας μας αφυπνίστηκαν και κατάφεραν με ένα 10-0 στα δύο επόμενα λεπτά να γυρίσουν το σκορ και να περάσουν με 50-49 και στη συνέχεια με 56-51. Πιο ψύχραιμοι από τους αντιπάλους τους, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να φτάσουν στη σημαντική αυτή νίκη με 66-59.

Μελίσσια (Σουρμελής): Τσομώκος 7 (1), Παπαμιχαήλ, Νάνης 2, Παπαδόπουλος 12, Πλαγιαννάκος 18 (4), Ζερβός 5, Κλεάνθους 8, Παναγιώτου 2, Γεωργανάς 12, Νίκολι

Άγιοι Ανάργυροι (Κοκκινοβασίλης - Μηλιωρίτσας): Σορώτος 3 (1), Γκινούτσης 6 (2), Κουγιανός Ν 5, Κουγιανός Μ 14, Μπαλάνος 5, Ρομπότης 4, Κωστής, Μπούρας 10 (3), Παναγάτος, Ζαλακώστας 4, Φίλιος 8 (1)

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 19/1 και ώρα 21:30 στο Κλειστό των Αχαρνών με αντίπαλο την ομάδα Αχαρνής ΛΦΜ.