Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 13η αγωνιστική
Ημερομηνία: 8/1/2012 και ώρα 19:00
Γήπεδο: Κλειστό Υμηττού
Διαιτητές: Χρηστίδης Π, Τηγάνης Γ
Δεκάλεπτα: 16-19, 8-21, 15-20, 11-17

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία μας ομάδα για το 2012. Σε εκτός έδρας παιχνίδι επικράτησε με άνεση του Αμύντα στο Κλειστό του Υμηττού. Μετά από ένα «χορταστικό» (από πλευράς σκορ) πρώτο δεκάλεπτο (16-19), η ομάδα μας «πάτησε το γκάζι» και βρέθηκε στο ημίχρονο μπροστά με 24-40. Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τις πολλές αλλαγές από το προπονητικό μας δίδυμο, η διάθεση για μπάσκετ παρέμεινε και η διαφορά εκτοξεύθηκε στο +27 με το τέλος του αγώνα (50-77).

Αμύντας (Δρακάκη - Αβραμοπούλου): Χρονοπούλου 3, Ταμπόση, Μαργώνη 6, Δελητζά 14 (2), Γυαλιά 2, Λιάκου 3, Καλαμάτα 2, Παπαγγέλου 6, Αθανασούλα 13 (1), Πετυχάκη 1

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 8, Σολωμού 2, Κουτσαυγουστή 4, Μοίρα 18, Καβαλλάρη 12 (1), Κεμαβόρ 9 (1), Ζακυνθινού 9 (1), Ροίδου 8, Καραβέλη 4, Σκαρογιάννη, Φρέρη 3, Ράπτη

Επόμενος αγώνας στις 15/1 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Πετρούπολης.