Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 21η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 1/3/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Γκαμίλη, Γκότσης
Δεκάλεπτα: 15-11, 11-20, 18-7, 15-17

Πέντε αγώνες απομένουν μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑ και η ανδρική μας ομάδα, μετά και την εντός έδρας νίκη επί του Αχιλλέα με 59-55, βρίσκεται πιο κοντά στην πρώτη πεντάδα των play-offs. Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να προηγείται στο σκορ με 15-11 (10'). Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου το σκορ έγινε 24-17 (14') αλλά με ένα σερί 0-12 των φιλοξενούμενων (24-29 στο 19'), ο αγώνας γύρισε και το ημίχρονο έκλεισε με 26-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 44-38 με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και 53-41 στο 34ο λεπτό με τον Αχιλλέα να έχει πετύχει σε αυτό το διάστημα (14 λεπτά) μόνο δύο καλάθια εντός πεδιάς. Η τελευταία προσπάθεια των φιλοξενούμενων για κάτι καλύτερο δεν απέδωσε καρπούς, με αποτέλεσμα το 57-49 του 38' να γίνει 59-55 με τη λήξη του αγώνα.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Κασκούρας 6 (2), Παπαμιχαήλ 3, Νάνης 8 (1), Παπαδόπουλος 17, Πλαγιαννάκος 9 (3), Ζερβός, Κλεάνθους 4, Βιτζηλαίος, Γκατζούλης 1, Γεωργανάς 11, Κυπαρίσσης, Νίκολι

Αχιλλέας (Κεφαλάς - Κωφόπουλος): Καπλάνης, Παπαδόπουλος 2, Κούτρης, Φλώρος 13 (2), Αντωνίου 2, Μπελέγρης 24 (1), Καψής 8 (2), Σουλελές 5, Πρίτσος, Παραβάτος 1, Σταματάκης

Επόμενος αγώνας στις 8/3 και ώρα 20:30 στο Κλειστό της Πετρούπολης με αντίπαλο την Ολυμπιάδα 96.