Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 23η αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ημερομηνία: 15/3/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μαλανδρής, Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-17, 16-17, 14-16, 24-19

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε η ανδρική μας ομάδα επί της Παλατιανής με 78-69 για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρά την απουσία του Χρ. Τσομώκου και τον άτυχο τραυματισμό του Σπύρου Παπαδόπουλου, η ομάδα μας υπερκέρασε τις δυσκολίες και επικράτησε της Παλατιανής, «σκαρφαλώνοντας» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας κατάφερε να πάρει μία διαφορά της τάξεως των επτά πόντων (24-17 στο 10') παρά το σοβαρό τραυματισμό του Σπύρου Παπαδόπουλου στο διάστημα αυτό. Οι μάχες και στα δύο καλάθια ήταν πολλές και δυνατές, με την ομάδα μας να βρίσκεται μπροστά στο ημίχρονο με 40-34. Η αντίδραση της Παλατιανής έφερε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (44-46 στο 25'), χωρίς όμως να υπάρξει και η ανάλογη συνέχεια. Το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 54-50, διαφορά η οποία κατά την τελευταία περίοδο αυξανόταν συνεχώς. Με οδηγό τα εύστοχα τρίποντα και την περίσσεια ψυχραιμία των παικτών μας στα τελευταία λεπτά, η ομάδα μας πέτυχε μία σημαντική νίκη με 78-69 κάνοντας το 2-0 στις αναμετρήσεις με αντίπαλο την Παλατιανή.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Παπαμιχαήλ 5, Νάνης 9, Παπαδόπουλος 5, Πλαγιαννάκος 25 (5), Ζερβός 6, Κλεάνθους 8, Βιτζηλαίος 8, Γκατζούλης, Γεωργανάς 10, Νίκολι 2

Παλατιανή (Τσίρος): Δημητρακούλης 18, Τζίμας 6 (2), Κιαχόπουλος 7, Μπασέας 3, Καλαντωνέας 15, Βαρσαμούλης 2, Κουφός, Βοσκάκης, Παπαδολιάς 18 (2)

Επόμενος αγώνας στις 22/3 και ώρα 21:00 στο Κλειστό Αγ. Ιεροθέου με αντίπαλο το Φίλιππο Περιστερίου.