ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 82-43 (ημ. 37-19)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - Play-offs (Ημιτελικά)
Ημερομηνία: 21/3/2012 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αποστολίδης, Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 19-9, 18-10, 21-7, 24-17

Χωρίς να αφήσει πολλά περιθώρια στην ομάδα του ΜΕΛΑΣ, η γυναικεία μας ομάδα μας επικράτησε στον πρώτο αγώνα για τα play-offs με το εμφατικό 82-43. Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας μπήκε δυνατά και παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ έφθασε τη διαφορά με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου στους δέκα πόντους (19-9 στο 10') και με το τέλος του ημιχρόνου στους δεκαοκτώ (37-19 στο 20'). Χωρίς να «σβήσει» τις μηχανές, η ομάδα μας αύξησε τη διαφορά ακόμα περισσότερο, με κύριο χαρακτηριστικό τις πολύ καλές συνεργασίες στην επίθεση και την εξαιρετική αμυντική λειτουργία. Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το τελικό σκορ να είναι το 82-43 και η διαφορά να αγγίζει τους σαράντα πόντους.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα μας έκανε το 2-1 στη σειρά αυτή των play-offs και μένει μία ακόμα νίκη για να προκριθεί στον τελικό του πρωταθλήματος όπου περιμένει ήδη το Περιστέρι το οποίο επικράτησε εντός έδρας του Ζωγράφου με 46-38 και έκανε το 3-0 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις.

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη 3, Σολωμού 16 (1), Κουτσαυγουστή 4, Μοίρα 15, Καβαλλάρη 6, Κεμαβόρ 6, Ζακυνθινού 6, Ροίδου 10, Καραβέλη, Σκαρογιάννη 16, Φρέρη, Ράπτη

ΜΕΛΑΣ (Γεωργακίου - Ζαφειρόπουλος): Μάλαμα 6, Τσιφτελή 13 (1), Αλεξανδρή 14 (1), Γιαννέλη, Εμμανουήλ 6, Κανονίδου, Χαλιβίδου 2, Μακρυνίκα 2

Επόμενος αγώνας στις 28/3 και ώρα 21:30 στο Κλειστό του Αιγάλεω με αντίπαλο και πάλι την ομάδα του ΜΕΛΑΣ Άγιος Ελευθέριος.