Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 2η αγωνιστική
Ημερομηνία: 9/10/2011 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-5, 22-5, 19-10, 23-11

Με νίκη εντός έδρας συνέχισε στη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ Γυναικών η ομάδα μας. Σκορ, το εντυπωσιακό 80-31, και αντίπαλος η ομάδα του Αμύντα. Η ομάδα μας έφερε από νωρίς το παιχνίδι στα μέτρα της ξεκινώντας πιεστικά στην άμυνα και με ταχύτητα στην επίθεση. Η γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας και οι αιφνιδιασμοί, έφεραν τη διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου στους 28 πόντους (ημίχρονο 38-10). Παρά τις συνεχείς αλλαγές στη σύνθεση, η διαφορά στο σκορ διευρυνόταν ολοένα και περισσότερο, για να σταματήσει στο τελικό 80-31. Στα αξιοσημείωτα της βραδιάς το πετυχημένο ντεμπούτο της εντυπωσιακής κορασίδας μας Βίκυς Καραμπάτσα, η οποία μάλιστα και σκόραρε. Διακρίθηκαν - χωρίς να υστερήσει κανένα από τα κορίτσια μας - οι Σκαρογιάννη, Κεμαβόρ, Ζακυνθινού.

Μελίσσια (Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 5, Κουτσαυγουστή 2, Μοίρα 6, Καβαλάρη 9, Κεμαβόρ 12 (2), Ζακυνθινού 13 (2), Ροϊδου 12, Παναγίδου 2, Ράπτη 2, Σκαρογιάννη 15 (1), Καραμπάτσα 2

Αμύντας (Δρακάκη - Αβραμοπούλου): Ταμπόση 2, Μαργώνη, Δελητζά 3 (1), Γυαλιά, Λιάκου 8, Καλαμάτα 2, Παπαγγέλου 2, Μειμάρη 7, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου 4, Πετυχάκη

Επόμενος αγώνες στις 16/10 και ώρα 20:30 με αντίπαλο τον Άρη Πετρούπολης στο Κλειστό Πετρούπολης.