ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 77-64 (ημ. 36-36)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 21/10/2013 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Τσαχάκης, Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 13-18, 23-18, 18-7, 23-21

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ η ανδρική μας ομάδα αντιμετώπισε στο κλειστό γυμναστήριο των Μελισσίων την ομάδα της Ραφήνας και έφτασε εύκολα στη νίκη με τελικό σκορ 77-64.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με όπλο τα εύστοχα τρίποντα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 13-21. Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της επιθετικά για να κλείσει το ημίχρονο ισόπαλο με το ισόπαλο 36-36 αφού είχε πάρει και διαφορά οκτώ πόντων (36-28). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας, αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ, πέρασε μπροστά σκορ και έφτασε στην τελική νίκη χωρίς προβλήματα με 77-64.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Παπαδόπουλο, Καραντζά, Μαυροειδάκο και Παπαβασιλείου.

Μελίσσια (Σουρμελής-Γεωργογάλας): Γκατζούλης 5 (1), Σιλιτζήρης 21 (2), Νίκολι 16 (2), Ρώσσης 5, Ζερβός 3, Πέτρου 12 (2), Τσελεμπής 15 (2), Παπαμιχαήλ, Θωμάς, Κουφολάμπρος, Γαλακτερός

Αργοναύτης Τριγλίας (Αγγελής-Γιαννακόπουλος): Ροδάκης 12 (3), Συγγούνας 2, Αργυρόπουλος 5 (1), Καμπούρης 15 (3), Παυλίδης 2, Τσομώκος 6, Αντωνίνης, Τσίρος 19 (2), Υφαντής 3

Επόμενος αγώνας στις 4/11/2013 και ώρα 21:00 στο Κλειστό Ζωγράφου με αντίπαλο την τοπική ομάδα του Ζωγράφου.