ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 82-75 (ημ. 27-31, κ.α. 61-61, παρ. 67-67)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 4/11/2013 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Κλειστό Ζωγράφου
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Αποστολίδης
Δεκάλεπτα: 17-18, 10-13, 23-10, 11-20, 6-6, 15-8

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα στο Κλειστό Γυμναστήριο του Ζωγράφου, αφού τελικά λύγισε στη δεύτερη παράταση. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με την ομάδα μας να είναι καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και να προηγείται με 27-31. Ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο με το επιμέρους 23-10, έφερε την ομάδα μας πίσω στο σκορ (50-41). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας κάλυψε μία διαφορά 10 πόντων και έστειλε τον αγώνα στην παράταση (61-61). Το τέλος της παράτασης βρήκε τις ομάδες και πάλι ισόπαλες με σκορ 67-67. Στη δεύτερη παράταση η ομάδα μας δεν τα κατάφερε μιας και έπαιζε χωρίς τους Σιλιτζήρη, Νίκολι και Γκατζούλη οι οποίοι είχαν αποβληθεί με φάουλ και χωρίς τον Τσελεμπή ο οποίος τραυματίστηκε στο 35', και τελικά λύγισε με την ομάδα του Ζωγράφου να παίρνει τη νίκη με 82-75.

Ζωγράφου (Σταϊκόπουλος - Θωμόπουλος): Δημητρακούλης 15, Κόγκας 9 (3), Θεοδωράκος 3 (1), Παπαϊωάννου 5, Νιώτης 1, Παπαδόπουλος, Γκίνη 28 (4), Λυπημένος, Διολέτης 3, Γκίκας 9 (2), Αλεξόπουλος 8, Περγούλης 1

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Γκατζούλης, Καραντζάς 4, Σιλιτζήρης 6, Νίκολι 12, Παπαμιχαήλ 2, Ρώσσης 11, Ζερβός 10, Μαυράκης, Πέτρου 9 (1), Τσελεμπής 21 (1)

Επόμενος αγώνας στις 11/11/2013 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο τον Εύνικο.