ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 59-51 (ημ. 34-28)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 25/11/2013 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Διμπινούδης, Ρουμελιώτης
Δεκάλεπτα: 13-12, 21-16, 13-14, 12-9

Την τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ πέτυχε η ανδρική μας ομάδα με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Παπάγου στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελισσίων. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η ομάδα μας ξεκίνησε νευρικά αλλά γρήγορα μπήκε μπροστά στο σκορ με 13-12 στο 1ο δεκάλεπτο και 34-28 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ολυμπιάδα προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως αποτέλεσμα αφού η ομάδα μας δεν έχασε το προβάδισμα σε κανένα σημείο του αγώνα. Η λήξη του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα μας με σκορ 59-51.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος 4, Γκατζούλης 3, Σιλιτζήρης 17 (1), Νίκολι 1, Παπαδόπουλος 6, Ρώσσης 4 (1), Ζερβός 10, Μαυράκης 1, Πέτρου, Τσελεμπής 13, Παπαμιχαήλ

Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας - Μπεζεριάνος): Πανταζής 9, Παπαδημητράκης 3, Βασάκης 9 (1), Μαντζούνης, Κοτσολέτης 7 (2), Ανδρουλάκης 9 (1), Σταύρου, Κασιούμης 6 (1), Παπαδάκος 8 (1), Κουρέπης

Επόμενος αγώνας στις 2/12/2013 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Απόλλωνα.