Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 16/12/2013 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Ορφανός Ι
Δεκάλεπτα: 14-22, 19-13, 16-3, 21-20

Την 5η εντός έδρας νίκη πέτυχε η ανδρική μας ομάδα επικρατώντας του Τυφώνα με σκορ 70-58 στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελισσίων. Ο Τυφώνας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και εκμεταλευόμενος την κακή άμυνα της ομάδας μας πέρασε μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο με 14-22. Στην συνέχεια η ομάδα μας ανέβηκε και κατάφερε να μειώσει και να κλείσει το 1ο ημίχρονο με 33-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλή άμυνα, αφού δέχτηκε σε αυτό το διάστημα μόνο 3 πόντους, έκανε ένα σερί 16-3 και πέρασε μπροστά με 49-38. Ο Τυφώνας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα, στάθηκε ψύχραιμη και πήρε την νίκη με τελικό σκορ 70-58.

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος 4, Γκατζούλης, Αποστόλου 2, Σιλιτζήρης 13 (1), Νίκολι 20 (3), Παπαδόπουλος 6, Ρώσσης 5 (1), Ζερβός 2, Μαυράκης, Πέτρου, Τσελεμπής 18 (1)

Τυφώνας (Κωλέτσης - Καρακατσάνης): Χασαπόπουλος 6, Ροΐδης 13 (1), Γυφτοκώστας 6 (1), Χριστοφάκης 4, Πισιτέλης, Νικαολαϊδης 12 (1), Δήμας 4, Χανιώτης 13, Γιάνναρης

Επόμενος αγώνας στις 23/12/2013 και ώρα 21:15 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Ηλιούπολης με αντίπαλο την Ηλιούπολη.