Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 20/1/2014 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Μ. Παπαδάκης
Διαιτητές: Τσώνος, Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 21-12, 15-6, 21-10, 15-19

Δεν τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα να κάνει άλλη μία έκπληξη, αφού εμφανίστηκε κουρασμένη και με κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση. Η ήττα από τον Προμηθέα ήρθε φυσιολογικά, με την ομάδα από το Χαλάνδρι να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση και να μην επιτρέπει στην ομάδα μας να απειλήσει σε κανένα σημείο του αγώνα. Ο Προμηθέας πήρε μιά διαφορά δέκα πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο (21-12), την οποία συνέχισε να μεγαλώνει και το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα του Χαλανδρίου μπροστά με 36-18. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Προμηθέα να ελέγχει τον αγώνα και την ομάδα μας τραγικά άστοχη, αλλά και κακή αμυντικά. Οι γηπεδούχοι έφτασαν εύκολα στη νίκη με τελικό σκορ 72-47.

Προμηθέας (Νικητόπουλος - Αβραμίδης): Καραθανασόπουλος Θ 10 (1), Καραθανασόπουλος Α 8 (1), Παπαλουκάς 5, Παπαδρόσος, Τασσιόπουλος 8, Βουρδουμπάς, Καλφόπουλος 2, Φρίμας 2, Καρούζος 13 (3), Ανδρουλάκης 12 (2), Μαλούκος 12

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογαλάς): Μαυροειδάκος 7, Γκατζούλης, Αποστόλου 4, Σιλιτζήρης 6, Νίκολι 2, Παπαδόπουλος 12, Μακρυδάκης, Μαυράκης, Πέτρου 4, Τσελεμπής 12

Επόμενος αγώνας στις 20/1 και ώρα 20:30 στο Κλειστό της Πετρούπολης με αντίπαλο τον Άρη Πετρούπλης.