ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 63-41 (ημ. 32-22)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 31/3/2014 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μαραμής, Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 11-10, 21-12, 16-13, 15-6

Άνετη νίκη με 63-41 πέτυχε η ανδρική ομάδα μας επί της Αναγέννησης Πετραλώνων στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ.

Ο αγώνας ξεκίνησε αμφίρροπος με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και την ομάδα μας να περνά μπροστά στο δεκάλεπτο με βραχεία κεφαλή (11-10). Στη συνέχεια όμως η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της, πέτυχε 21 πόντους στο 2ο δεκάλεπτο και ξέφυγε στο ημίχρονο με μια διαφορά 10 πόντων (32-22).

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να παίζει πολύ καλή άμυνα και την Αναγέννηση να είναι απελπιστικά άστοχη. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 63-41, να πετυχαίνει την 5η νίκη στα τελευταία 6 παιχνίδια και να υπερκαλύπτει και τη διαφορά με την οποία είχε χάσει στον πρώτο γύρο (11 πόντους).

Μελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος 2, Σιλιτζίρης 16 (1), Νίκολι 8, Παπαδόπουλος 4, Ρώσσης 3 (1), Ζερβός 9 (1), Πέτρου 7, Τσελεμπής 12, Παπαμιχαήλ 2

Αναγέννηση Πετραλώνων (Λαρόζας - Βασιλόπουλος): Πανταζής, Μαγκώνης 2, Ρένεσης 2, Διονυσόπουλος 3 (1), Καλαντζής 12 (1), Γιαννακόπουλος, Κουκάκης 5 (1), Λύτρας 4, Άμερσον, Αναστασόπουλος 13

Επόμενη αγωνιστική στις 7/4 και ώρα 20:30 στο Κλειστό Ηρακλείου με αντίπαλο τον Τυφώνα.