ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 62-44 (ημ. 31-25)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Β' ΕΣΚΑ Ανδρών 2011-12 - 1ος όμιλος - 9η αγωνιστική
Ημερομηνία: 24/11/2011 και ώρα: 21:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Γκότσης
Δεκάλεπτα: 20-17, 11-8, 18-14, 13-5

Μουδιασμένα και με αρκετά λάθη σε άμυνα και επίθεση ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με την ομάδα μας όμως να είναι μπροστά στο σκορ (20-17 στο 10'), κυρίως λόγω των επιτυχημένων τριπόντων που σημείωσε. Από εκεί και πέρα όμως, η εικόνα της ομάδας βελτιώθηκε με αποτέλεσμα να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (31-25). Με ένα σαφώς καλύτερο σε όλους του τομείς δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας κατάφεραν να διατηρούν συνεχώς μία διαφορά ασφαλείας, την οποία με κλεψίματα και αιφνιδιασμούς, την έφτασαν στο +18 με το τέλος του αγώνα (62-44). Ήταν η έβδομη νίκη σε εννέα αγώνες για την ομάδα μας η οποία την ερχόμενη εβδομάδα θα πάει στο Ίλιο να αντιμετωπίσει τον έναν εκ των δύο πρωτοπόρων του ομίλου, την Παλατιανή.

Μελίσσια (Σουρμελής - Μακρυδάκης): Τσομώκος 15, Κασκούρας, Παπαμιχαήλ, Παπαδόπουλος 9, Πλαγιαννάκος 13 (4), Ζερβός 2, Κλεάνθους 11, Βιτζηλαίος 6, Παναγιώτου 2, Γκατζούλης, Νίκολι 4

Ολυμπιάδα 96 (Κριμιτζάκης): Γαβρίδης 12, Στεργίου 9 (1), Πολίτης, Παπαδόπουλος 6 (2), Παπαοικονόμου, Γκέρτσος, Μάρκος 1, Νικολόπουλος 6, Σιδηρόπουλος, Μπέτσης 8, Νεστοράτος, Ψυχάρης 2

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 1/12 και ώρα 21:00 στο Κλειστό του Ιλίου (Α') με αντίπαλο την Παλατιανή.