Ημερομηνία: 10/11/2014 και ώρα 21:30
Γήπεδο: Γυμνάσιο Μαρκοπούλου
Διαιτητές: Πόντας, Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 16-17, 12-16, 18-18, 20-16

Μεγάλη νίκη για την ανδρική μας ομάδα, σε μια δύσκολη έδρα, απέναντι στην ομάδα του Μαρκόπουλου, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και με όπλο την άμυνα κατάφερε να μπει μπροστά από την αρχή προηγούμενη στο πρώτο δεκάλεπτο με 16-17 και κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 28-33. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε δυνατά, άνοιξε τη διαφορά στους 12 πόντους αλλά γρήγορα το Μαρκόπουλο κατάφερε να μειώσει πιέζοντας και παίζοντας δυνατή άμυνα. Η ομάδα μας δεν έχασε το προβάδισμα σε κανένα σημείο του αγώνα και το μόνο που κατάφερε η ομάδα των Μεσογείων ήταν να μειώσει σε 66-67 με τη λήξη του αγώνα.

Μαρκόπουλο (Παγίδας - Ηλιόπουλος): Τζωρτζόπουλος 13 (2), Πλέστης-Οικονόμου 1, Τρικαλλιώτης 11 (1), Ηλιόπουλος 9 (3), Ξαρχάς, Σούρλας 6, Στεφάτος 8, Μασσάχος 1, Γιάννης, Σουλιώτης 11, Κεσκινίδης 2, Παπακωνσταντίνου 4

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης, Γκατζούλης, Αποστόλου 1, Σιλιτζήρης 8, Νίκολι 3, Υφαντής 9, Ζεγκίνογλου 27, Κοντός, Πέτρου 14 (2), Δήμος 5, Κουτσώνας, Στεφάνου

Επόμενος αγώνας στις 17/11 και ώρα 21:00 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο τον Απόλλωνα.