Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 11η αγωνιστική
Ημερομηνία: 11/12/2011 και ώρα 19:00
Γήπεδο: Κλειστό Γαλατσίου
Διαιτητές: Παναγόπουλος, Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-12, 10-14, 9-19, 17-21

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της για τον πρώτο γύρο του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ η γυναικεία μας ομάδα. Σκορ 45-66 και αντίπαλος το Γαλάτσι στο γήπεδο της Βείκου. Το παιχνίδι ξεκίνησε μουδιασμένα και από τις δύο ομάδες, οι οποίες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το δεκάλεπτο (9-12). Χωρίς μεγάλη αγωνιστική ανάταση, η ομάδα μας πήγε στα αποδυτήρια με μία διαφορά επτά πόντων (19-26). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας αφυπνίστηκε και παρουσίασε ένα αγωνιστικό πρόσωπο με πλουραλισμό και περισσότερη υπομονή στις επιθέσεις. Αυτή η αφύπνιση σε συνδυασμό με τη δυνατή και σφιχτή άμυνα, ξέφυγε στο σκορ για να διευρυνθεί η διαφορά προς το τέλος του αγώνα στο μέγιστο (38-60). Το τελικό 45-66 ήταν το επισφράγισμα της καλής εμφάνισης της ομάδα μας - κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο - στον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου.

Γαλάτσι (Χρυσικάκης): Ζυγογιάννη, Κωστοπούλου 1, Φουράκη Β 9, Κοιλιαρίδη 9, Παγώνη, Τζέμη 14, Φουράκη Στ 12

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 16, Κουτσαυγουστή 2, Μοίρα 8, Καβαλάρη 5, Κεμαβόρ 4, Ζακυνθινού 8 (2), Ροίδου 6, Ράπτη, Καραβέλη 2, Σκαρογιάννη 10, Φρέρη 5 (1)

Επόμενος αγώνας στις 18/12 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Παπάγου.