ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 55-87 (ημ. 31-38)

Διοργάνωση: Α2 Εθνική Κατηγορία Νότου 2012-13
Ημερομηνία: 20/1/2013 και ώρα 14:00
Γήπεδο: Ροιτίκων
Διαιτητές: Νάστος, Νικητόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-19, 14-19, 17-21, 7-28

Νέα νίκη για τη γυναικεία μας ομάδα επί της Παραλίας Πατρών στο κλειστό των Ροϊτίκων με 55-87. Η νίκη αυτή έφερε την ομάδα μας μόνη στην 3η θέση της Α2 με το τέλος του πρώτου γύρου. Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Πάτρας κατάφερε να μένει κοντά στο σκορ, εκμεταλλευόμενη το bonus των ελεύθερων βολών (31-38 στο 20'). Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως, η εικόνα του αγώνα άλλαξε, με την ομάδα μας να κυριαρχεί σε όλους τους τομείς και να επικρατεί με τη διαφορά των 32 πόντων (55-87).

Παραλία (Κωστόπουλος - Χουντής): Κατρούτσου 14 (1), Μπουγιούκου 6, Θεοδώρου 17, Τσαντά, Πανίτσα, Νικολάου, Δερμάτη 3, Παπούλιας, Παπαγεωργάκη 9, Τσίρου 3 (1), Παπαπασχάλη, Τσαγανά

Μελίσσια (Μίχα - Κουκής): Πολύζου 4, Καραβέλη Μ, Κοιλιαρίδη 19 (3), Τριμέρη 7 (1), Τσαγκαράκη 2, Αστραντίνη 8 (2), Ζακυνθινού 2, Ροίδου 8, Καραμπάτσα 15, Καραβέλη Κ 13, Σκαρογιάννη, Καπερώνη 9

Επόμενος αγώνας στις 27/1 και ώρα 12:00 στο Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας με αντίπαλο την ομάδα της ΦΕΑ.