ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 50-67 (ημ. 21-36)

Γήπεδο: Γ. Στεφανόπουλος
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Τσαούση
Δεκάλεπτα: 7-21, 14-15, 9-11, 20-20
Διακύμναση: 7-21, 21-36, 30-47, 50-67

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 για τη γυναικεία μας ομάδα, και πρώτη εκτός έδρας, επί της Άμιλλας με 50-67. Η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης σε αυτήν του Περιστερίου, παίρνοντας από την αρχή κεφάλι στο σκορ με 7-21 με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και 21-36 στο ημίχρονο.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τη διαφορά να παίρνει τη μέγιστη τιμή της στο 34ο λεπτό με 33-57. Η ομάδα μας, με πλουραλισμό στην επίθεση, στηρίχθηκε για μία ακόμα φορά στο μεγάλο της rotation, παρά τις όποιες απουσίες υπήρχαν, και στην ένταση που παρουσιάζει από την έναρξη μέχρι τη λήξη του αγώνα. Το τελικό 50-67 ήρθε να σφραγίσει, μία σημαντική νίκη σε μία δύσκολη έδρα επί ενός αρκετά μαχητικού αντιπάλου.

Άμιλλα Περιστερίου (Γουναρά - Μπασέκης): Αυγέρη 2, Τζουγκράκη 3, Καρανάσιου 6, Λιάσκου 2, Λυκούδη 6, Μάντη, Χαρούνι 4(1), Αμίτση 3 (1), Μακρυνίκα 14, Τζιοβάρα, Μούκα 10 (2), Σκαμαντζούρα

Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Φωτίου): Ανδρικοπούλου 3 (1τρ 3ασ), Πατέρα 5 (1τρ 3ρ), Κυριακάκη 2, Παναγωτίδη 7 (7ρ 2ασ), Κυρίδη 5 (1τρ 4ρ), Τάρλα 14 (1τρ 10ρ 2ασ), Χαντζοπούλου, Παρθενίου 4 (7ρ 3ασ), Σκουμπάκη 6 (1τρ 3ρ), Τζέλου 4 (4ρ), Κούκη 17 (1τρ 14ρ 4κλ)