ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 71-61 (ημ. 38-31)

Γήπεδο: Π. Τριανταφύλλου
Διαιτητές: Οικονόμου, Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 18-18, 20-13, 12-14, 21-16
Διακύμανση: 18-18, 38-31, 50-45, 71-61

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία μας ομάδα σε εκτός έδρας αγώνα από την ΑΕΚ Περιστερίου με 71-61 για την πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. Παρά την πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας, δεν τα κατάφερε να φύγει από το «Κάρβουνο» με το ροζ φύλλο αγώνα αν και λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η διαφορά ήταν στους τέσσερις πόντους (64-60).

Η γηπεδούχος ομάδα της ΑΕΚ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, αλλά πολύ γρήγορα η ομάδα μας κατάφερε να φέρει το σκορ στην ισοπαλία με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (18-18). Η αστοχία των αθλητριών μας από τη γραμμή των τριών πόντων, επέτρεψε στους αντιπάλους μας να πάρουν μία διαφορά επτά πόντων στο ημίχρονο (38-31). Το παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο είχε την ίδια εικόνα, με την ομάδα μας να προσπαθεί να πλησιάσει σε απόσταση βολής, κάτι που κατάφερε 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, χωρίς όμως τελικά αποτέλεσμα μιας και η ΑΕΚ Περιστερίου επικράτησε ανοίγοντας τη διαφορά στους δέκα πόντους (71-61).

Συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες, αλλά και το προπονητικό team για την πολύ καλή παρουσία της ομάδας μας παρά την απουσία της αρχηγού Άννυς Κοιλιαρίδη η οποία επιστρέφει στην αγωνιστική δράση την ερχόμενη αγωνιστική.

ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Γαβαλά 6 (2), Τζίβα 18 (1), Καίσαρη 6 (1), Χρηστάκη 17 (3), Πανούτσου 2, Κοντογεώργου 12, Καλαντζή, Ράπτη 3 (1), Μαλαπάνη 3 (1), Τζίμη 4 (1)

Μελίσσια (Καλογερόπουλος - Φωτίου): Ανδρικοπούλου 6 (6ρ 6ασ), Παναγιωτίδη 17 (1τρ 6ρ), Τάρλα 8 (7ρ 2κλ 2κψ), Σκουμπάκη 3, Κούκη 10 (8ρ 2ασ), Κυριακάκη 8 (2κλ), Κυρίδη 5 (1τρ 5ρ), Καλογερία, Τζέλου, Παλαμάρη 3, Παρθενίου 1