ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 61-60 (ημ. 34-27)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' Ανδρών 2013-14

Ημερομηνία: 14/10/2013 και ώρα 21.45
Γήπεδο: Καματερού
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Πόντας
Δεκάλεπτα: 14-13, 20-14, 17-14, 10-19

Δεν τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα και γνώρισε την ήττα από την ομάδα των Αγίων Αναργύρων, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α ΕΣΚΑ, με σκορ 61-60.

Στο κλειστό γυμναστήριο του Καματερού, ο αγώνας ήταν αμφίρροπος με τους Αγίους Ανάργυρους να παίρνουν στην αρχή ένα προβάδισμα δώδεκα πόντων (14-2) με την ομάδα μας όμως να αντιδρά γρήγορα, καλύπτοντας τη διαφορά και κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 14-13. Το ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ (34-27).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Άγιοι Ανάργυροι προηγήθηκαν γρήγορα με 46-30 και 48-32, αλλά από εκείνο το σημείο μέχρι το τέλος του αγώνα, η ομάδα μας με μια αντεπίθεση διαρκείας κάλυψε τη διαφορά και έφτασε το ματς στον πόντο (61-60). Στην τελευταία επίθεση του αγώνα ο Ζερβός αστόχησε σε σουτ δύο πόντων και στην συνέχεια Πέτρου και Τσελεμπής δεν μπόρεσαν να ευστοχήσουν σε συνεχόμενες προσπάθειες κάτω από το καλάθι μετά από αλλεπάλληλα επιθετικά ριμπάουντ.

Με την ομάδα μας δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Παπαδόπουλος και Καραντζάς.

Άγιοι Ανάργυροι (Στρατικόπουλος - Ματζώρος): Δουρουντούς, Ρομποτής Μ, Βοϊδήλος 3 (1), Τσατσάνης 6 (2), Βοσκάκης, Στρατομήτρος, Ρομποτής Δ 8, Τάσσιος 18 (1), Μουράτος 2, Βαρσαμούλης Δ 14, Βαρσαμούλης Φ 10

Mελίσσια (Σουρμελής - Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος 5 (1), Νίκολι 7 (1), Πέτρου 4, Τσελεμπής 9 (1), Μαυράκης, Γκατζούλης 4, Σιλιτζίρης 7, Ρώσσης 13, Ζερβός 11

Επόμενος αγώνας στις 21/10/2013 και ώρα 20:30 στο Νέο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα του Αργοναύτη Τριγλίας.