ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 52-48 (ημ. 31-24)

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ Γυναικών 2011-12 - 6η αγωνιστική
Ημερομηνία: 06/11/2011 και ώρα 20:30
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Θεονάς, Κουτσουμπός
Δεκάλεπτα: 16-15, 15-09, 10-12, 11-12

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα μας στην 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ. Αντίπαλος ήταν η ΑΕΚ Περιστερίου στα Μελίσσια και τελικό σκορ 52-48. Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά δυνατά με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ (16-15 στο 10'). Στο 2ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας, με όμορφες στιγμές, δημιούργησε μία διαφορά επτά πόντων με την οποία και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (31-24). Οι φιλοξενούμενες όμως, κατάφεραν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο να διατηρούνται κοντά στο σκορ κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον του αγώνα. Πιο ψύχραιμες οι παίκτριές μας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, πανηγύρισαν την έκτη συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμους αγώνες διατηρώντας την ομάδα στην κορυφή της Α' ΕΣΚΑ Γυναικών.

Μελίσσια (Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 13, Κουτσαυγουστή, Μοίρα 12, Καβαλάρη 4, Κεμαβόρ 6 (1), Ζακυνθινού 6, Ροϊδου 1, Σκαρογιάννη 10

ΑΕΚ Περιστερίου (Κωστόπουλος): Μπουτζιά 2, Παπαδάτου 2,Γκρίτζαλη 2, Ζουρνή 16, Πρωτονοτάριου 1, Μάργαρη 5 (1), Κασνέστη 9 (1), Λαζάρου 11, Ανδρινοπούλου

Επόμενος αγώνας της ομάδας για το πρωτάθλημα, στις 13/11 και ώρα 19:00 με αντίπαλο την ομάδα του ΠΑΟ Θρίαμβος Αθηνών στο Κλειστό Μιχ. Μουρούτσος.