Ημερομηνία: 20/10/2014 και ώρα 21:00
Γήπεδο: Νέο Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Μαλανδρής, Φασόλης
Δεκάλεπτα: 19-21, 10-19, 19-12, 17-17

Την πρώτη εντός έδρα ήττα γνώρισε η ανδρική μας ομάδα στο κλειστό γυμναστήριο των Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Νέας Ιωνίας. Η ομάδας μας ήταν πολύ κακή αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο και σε συνδυασμό με τη μεγάλη ευστοχία των φιλοξενούμενων στα σουτ τριών πόντων, έδωσε στην Νέα Ιωνία έναν αέρα 10 πόντων. Η λήξη του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά με 19-21 και το ημίχρονο να λήγει με 29-40.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας αντέδρασε, έσφιξε την άμυνα και μείωσε το σκορ. Το τέλος της τρίτης περιόδου βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά με 48-52. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε μεγάλη μάχη με την ομάδα μας να πιέζει και να προσπαθεί να περάσει μπροστά. Η ομάδα της Νέας Ιωνίας ήταν όμως ψύχραιμη και εύστοχη στις ελεύθερες βολές, με αποτέλεσμα να πάρει τελικά τη νίκη με σκορ 65-69.

Μελίσσια (Αποστολάκης - Κουκουζέλης): Μωραΐτης 3, Γκατζούλης, Αποστόλου, Σιλιτζήρης 26 (3), Νίκολι 5 (1), Ζερβός, Υφαντής, Ζεγκίνογλου 15, Κοντός 2, Πέτρου 4, Στεφάνου 8, Δήμος 2

Νέα Ιωνία (Σαμόλης - Ράρρης): Καλασούντας 3 (1), Τόρα, Θάνος 17, Πολυδώρου, Χριστοφάκης 1, Ιγγλέζος 18 (3), Μανώλας 3 (1), Δήμας 8, Ρεντίφης 11 (3), Μαχρίδης 8

Επόμενος αγώνας στις 27/10 και ώρα 21:00 στα Πατήρια με αντίπαλο την ομάδα του Τρίτωνα.